Ekonomi

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması finalistleri açıklandı

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda finale kalan filmler belirlendi.

Sabancı Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Genç Kadınlar Ne Eğitimde Ne İstihdam” temasıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni, “İlk kez başrolde… Şimdi sıra sıra geldi” oldu. Hayattaki rollerine kendileri karar vermek isteyen tüm kadınlara baş rol!” sloganı ile.

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’na Türkiye’nin 33 ilinden 153 sinema başvururken, finale kalan 7 sinemanın yönetmen koltuğunda kadın yönetmenler oturuyor.

Ön kurul değerlendirmesinin ardından finale kalan 11 isim ve yönetmenleri Kısa Sinema Platformu web sitesinde (www.kisafiluzunetki.org) açıklandı. Yarışmada finale kalan 11 kısa film jüri tarafından fiyatlandırılacak ve dereceye girmeye hak kazanacak 3 kısa film belirlenecektir.

Çalışmalarını yarışma temasına en uygun şekilde hazırlayan, kriterlere uygun, akılda kalıcı ve yaratıcı olan kısa filmlerden ilkine 25 bin TL, ikincisine 20 bin TL, üçüncüsüne 15 bin TL ödül verilecek. . Yarışmanın ödül töreni 18 Ocak 2023 tarihinde Sabancı Center’da yapılacak.

Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine destek olmayı amaçlayan Sabancı Vakfı, yarışmaya başvuran tüm yazarları sinema ve televizyon dünyasının değerli isimleriyle buluşturuyor. Bu kapsamda Kısa Sinema Platformu Buluşmaları bu yıl 17 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Finalistler, ustalarla bir araya gelerek onların deneyim ve bilgilerinden yararlanma fırsatı bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu