Haber

Kırıkkale’de sağanak yağış evleri ve arazileri sular altında bıraktı.

KIRIKKALE’nin Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde sağanak yağış günlük hayatı olumsuz etkilerken, derelerin taşması sonucu müstakil bir ev çöktü; arazilerini, ahırlarını ve evlerini su bastı.

Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde öğleden sonra aniden başlayan sağanak, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Yağış sonrası derelerin taşması sonucu oluşan sel suları nedeniyle müstakil bir ev çökerken, bazı ekili alanlar, ahırlar ve meskenler sular altında kalarak kullanılamaz hale geldi. Selin ardından Delice Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, Çerikli Belde Belediye Başkanı Nuh Şahin ve AFAD İl Müdürü Abdullah Sarıçiçek, yağmurdan zarar gören mahalle sakinlerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Birkaç haftadır şiddetli sağanak yağışla karşı karşıya olduklarını söyleyen Kaymakam Akköz, “Bugün öğle saatlerinde Çerikli beldemizde sağanak yağış meydana geldi. Belediye başkanımız ve AFAD ekiplerimiz ile sahayı gezdik. Geldi. Allah’a şükürler olsun. o sırada evde kimse yoktu.Evlerde ve farklı noktalarda hasar oluştu.Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.AFAD müdürümüz de burada, hasar tespit çalışmaları devam ediyor.Diyoruz ki, “Allah bizi beterinden korusun. YAKLAŞIK 50 EVDE HASAR GÖRÜLDÜ.

Belediye Başkanı Nuh Şahin yaptığı açıklamada, “Saat 15.00 sıralarında şiddetli bir yağmurla karşılaştık. AFAD’ın uyarısıyla kendi imkanlarımız ile önlem almaya çalıştık. Çeşitli derelerden gelen suların birleştiği yerlerde sel meydana geldi. . Çok şükür can kaybımız olmadı” dedi. Sağanak yağışın başından beri sahada olduğumuz için hemen müdahale ettik. Dere kenarlarını genişleterek taşkınları önlemeye çalıştık. Zarar gören ev ve ahırları da belediye olarak yarına kadar temizleyeceğiz. Beldede 20’ye yakın ahır ve 50 civarında konutta hasar meydana geldi.” dedi.

arsin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu