Ekonomi

Temiz enerjinin başkentinde imzalar atılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde 9 – 11 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan İZMİR (İGFA) – WE-CYCLE – Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı, Fuarİzmir’de ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından organize edilen “We-Cycle – Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı” ve “WENERGY – Temiz Enerji Teknolojileri Fuar ve Konferansı” ile eş zamanlı olarak Alım Heyeti programı düzenlenecek.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lideri Jak Eskinazi, “Türkiye’de 6 tane olduğu gibi, Türkiye’de de ülkenin saf elektrik ihtiyacının tamamını karşılayacak kadar potansiyel var. İzmir’de hem güneş enerjisi hem de rüzgar enerjisinin başkanıdır. Türkiye’nin yıllık yaklaşık 1,5 milyar dolarlık güç ekipmanı ihracatı var. Ancak saf güç dalında faaliyet gösteren; Makine, teçhizat, aksam ve parçaları üreten firmalarımızın yaptığı ihracatı kayıt altına alan özel bir Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) tanımı bulunmamaktadır. Geçen yıl AYB bünyesinde Pak Güç Ekipmanları ve Hizmet İhracatçıları Birliği’ni kurma çalışmalarımıza başladık. Bölüm bu konuda istekli, halktan büyük bir destek görüyoruz.” söz konusu.

camliderehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu