Haber

Bolu Belediyesi’nde patlamaya neden olan kişi gözaltına alındı

Bolu Belediyesi’nde patlamaya neden olan kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

İddiaya göre, Bolu’da pazarcı olan HH, belediyeye gelerek polis ekiplerinden pazar tezgahı açmak için yardım istedi.

Polis ekipleri, talep üzerine HH’yi Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz’a yönlendirdi.

Yılmaz ile görüştükten sonra Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın özel kalem birimine giden HH, burada olay çıkardıktan sonra zabıta ve sivil polisler tarafından yakalandı.

Üzerinde bıçak bulunan HH, olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. Zanlının emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Öte yandan Başkan Özcan’ın olay anında makamında olmadığı öğrenildi.

Tanju Özcan basın toplantısı düzenledi

Özcan, olaya ait belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, ek hizmet binasındaki ofiste bulunduğu sırada belediyedeki ofise gelen kişinin bağırarak ve tehdit ederek çalışanları tehdit ettiğini öğrendiğini söyledi. arama

Kendisine ulaşmaya çalışan şahsın daha sonra polis ekipleri tarafından gözaltına alındığını anlatan Özcan, tehdit aldığı gerekçesiyle polisin belediyede hazır bulunduğunu ifade etti.

İnsanların belediye binasına rahatlıkla ulaşabilmesi için güvenlik önlemlerini alt seviyede tuttuklarını belirten Özcan, “Şeffaf belediyecilik adına hassas kapı bile koymadan insanların bize çok rahat ulaşmasını istedik. Bunu hayata geçirdik. başından beri ama bundan sonra güvenlik önlemlerimizi almak zorunda kalacağız. Vatandaşlarımızdan bu konuda anlayış bekliyorum. Bu önlemleri benim için değil, burada çalışan belediye çalışanları için almak zorundayız.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu